MATTA, Kelim, ull, Persien, 1900-tal. 200 x 104 cm.

311945. MATTA, Kelim, ull, Persien, 1900-tal. 200 x 104 cm.

Stiliserad dekor i rader samt rikt dekorerad bård i polykroma färger.

Smärre bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Smärre bruksslitage.

Antal besök: 600