309633. CIGARETTETUI, SKRIN samt FAT, 4 delar, silverpläterade, bl.a. Vige, Täbriz, Persien. 1900-tal.
Rikt ornamenterade och ciselerade.
Skrin, 9 x 14 cm, höjd 2,5 cm.
Cigarettetui, 7,5 x 12,5 cm, höjd 1 cm.
2 st fat, diameter 11,5 cm.
Bruksslitage.