309552. HALSBAND, BÄLTE samt ARMBAND, silver, Persien. 1900-tal. Vikt 172 gram.
Flätade länkar med spännen i form av blommor.
Halsband, diameter 13 cm, bredd 1,1 cm.
Armband, diameter 6,5 cm, bredd 0,9 cm.
Bälte, längd 75 cm.
Bruksslitage, defekt lås på bältet.