HALSBAND, BÄLTE samt ARMBAND, silver, Persien. 1900-tal. Vikt 172 gram.

309552. HALSBAND, BÄLTE samt ARMBAND, silver, Persien. 1900-tal. Vikt 172 gram.

Flätade länkar med spännen i form av blommor.
Halsband, diameter 13 cm, bredd 1,1 cm.
Armband, diameter 6,5 cm, bredd 0,9 cm.
Bälte, längd 75 cm.

Bruksslitage, defekt lås på bältet.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bälte, längd 75 cm.

Antal besök: 927