SERVISDELAR, porslin, 6 delar, "Ostindia", Rörstrand. 1900-talets andra hälft.

305864. SERVISDELAR, porslin, 6 delar, "Ostindia", Rörstrand. 1900-talets andra hälft.

1 st kaffekopp, höjd 5,2 cm.
1 st kaffefat, diameter 14 cm.
1 st serveringsfat, längd 27 cm.
1 st såskanna, längd 18,5 cm.
1 st karott med lock, diameter 19 cm.
1 st serveringsskål, diameter, 25,5 cm, höjd 11,5 cm.
1 st vas, höjd 17 cm.

Smärre bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

1 st kaffekopp, höjd 5,2 cm.
1 st såskanna, längd 18,5 cm.
1 st vas, höjd 17 cm.

Smärre bruksslitage.

Antal besök: 678