STOLAR, ett par, Gustavianska. Stockholmsarbete. 1700-tal.

305401. STOLAR, ett par, Gustavianska. Stockholmsarbete. 1700-tal.

Vitmålade. Rak rygg. Runda nedåt avsmalnande kannelerade ben. Senare bemålade samt omklädda. Hallsigil, Stockholms stolmakarämbete.

Bruks/åldersslitage, färgbortfall. Saknar några dekorband.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 589