VATTENTUNNA, koppar, 18/1900-tal.

303811. VATTENTUNNA, koppar, 18/1900-tal.

Tunna med kran i mässing. Höjd 62,5, diameter 38 cm.

Bruks- och åldersrelaterat slitage, repor, märken, patina. Tunt lager skumgummi under botten.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 888