FÅTÖLJ, ur "Triva"-serien, Bengt Ruda, Nordiska Kompaniet, 1950-tal.

303756. FÅTÖLJ, ur "Triva"-serien, Bengt Ruda, Nordiska Kompaniet, 1950-tal.

Svärtad stomme. Fast stoppad rygg och sits. Märkt med plakett Nordiska Kompaniet AB, Stockholm, Made in Sweden.

Slitage på tyget, hål, torkad stoppning i ryggen. Repor och märken på stommen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 349