SKÅP/ALTARBYRÅ, lack, Kina. 1900-talets andra hälft.

302742. SKÅP/ALTARBYRÅ, lack, Kina. 1900-talets andra hälft.

Fyra lådor samt två dörrar med bakomvarande hyllplan. Dekor i form av pioner och krystantemum i polykroma färger mot röd fond. Beslag i mässing. Längd 78 cm, bredd 35,5 cm, höjd 86,5 cm.

Bruksslitage, repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage, repor.

Antal besök: 1 653