302630. SKRIVBORD, 3 delar, jugend. 1900-talets början.
Ek. Bordskiva med 3 underliggande lådor i front samt två hurtsar. Längd 140, bredd 80, höjd 72 cm.
Slitage, smärre skador. Skiva samt hurtsar är renoverad med nedslipad samt behandlad yta.
Nyckel/nycklar finns.