WILHELM KÅGE. LOCKASK, Argenta, Gustavsberg, modell nr. 1230.

3025627. WILHELM KÅGE. LOCKASK, Argenta, Gustavsberg, modell nr. 1230.

Stengods med silverdekor.
Höjd 5,
Längd 14,5,
Bredd 9,5
(cm).

Bruksslitage, locket krackelerat på ovansidan.

Wilhelm Kåge (1889–1960)

Tema

Argenta

Gör en kostnadsfri värdering!

Stengods med silverdekor.
Höjd 5,
Längd 14,5,
Bredd 9,5
(cm).

Wilhelm Kåge (1889–1960)

Tema

Argenta

Antal besök: 768