SERVERINGSBRICKA, flintgods och nysilver, Rörstrand, 18/1900-tal.

302316. SERVERINGSBRICKA, flintgods och nysilver, Rörstrand, 18/1900-tal.

Dekor av vallmo, infattning av nysilver.
Diameter, 50, höjd 5,5 cm.

Bruksslitage, krackelyr. Hårlinjespricka.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter, 50, höjd 5,5 cm.

Antal besök: 901