302013. MATGRUPP, 5 delar, teak, stolarna design C-F. Ekström, 1960-tal.
Slagbord, höjd 73, utfälld längd 135, hopfälld 25, bredd 84 cm.
Bordet omärkt, ej säkert sammanhörande.
4 stolar märkta Alb. Johansson & Söner, Hyssna Sweden, design CF Ekström.
Stoppad och tygklädd sits.
Slitage och repor.
En stol med avvikande klädsel, liggande övre ryggbräda är defekt.