MATGRUPP 5 delar, "Herrgården", Carl Malmsten, Bodafors, 1900-talets andra hälft.

299791. MATGRUPP 5 delar, "Herrgården", Carl Malmsten, Bodafors, 1900-talets andra hälft.

Brännmärkt. Grågrön bemålad. Fyra stolar med spjälad rygg och textilklädda sitsar. Ovalt bord brännmärkt samt med dubbla iläggsskivor. Längd 139,5, bredd 110, höjd 75 cm, iIläggsskivor längd 55, bredd 110 cm. Totallängd med bägge skivorna 249,5 cm.

Sliten och smutsig textil. Torkad stoppning. Repor och skrapmärken.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 429