BØRGE MOGENSEN. stolar, 4 st, "Öresund", Karl Andersson & Söner.

2996680. BØRGE MOGENSEN. stolar, 4 st, "Öresund", Karl Andersson & Söner.

Ek med flätad sjögrässits. En stol etikettmärkt.
Rygghöjd ca 74 cm.
Sitthöjd ca 45 cm.
Bredd ca 52 cm.

Skador på flätning. Ytslitage på trä, fläckar.

Børge Mogensen (1914–1972)

Gör en kostnadsfri värdering!

Rygghöjd ca 74 cm.
Sitthöjd ca 45 cm.
Bredd ca 52 cm.

Børge Mogensen (1914–1972)

Antal besök: 1 833