TAKLAMPA, Boréns Aktiebolag Borås. 1900-talets första hälft.

299147. TAKLAMPA, Boréns Aktiebolag Borås. 1900-talets första hälft.

Etikettmärkt. Metall, kupa av opalinglas. Lampfästen av porslin. Diameter 56 cm. Höjd 46 cm.

Slitage, märken.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage, märken.

Antal besök: 1 179