803. SLAGLÅSPISTOL, svensk, modell Smålänning.

SLAGLÅSPISTOL, svensk, modell Smålänning.
803. 2989542. SLAGLÅSPISTOL, svensk, modell Smålänning.

Dubbelpipig, piplängd ca 8 cm, kaliber ca 8mm, stommen märkt "AIS" .

Vänstra hanen går ej att spänna, den högra hanen är hanfjädern sannolikt av, skador och slitage.

Tema

Höstens vapenauktion

Gör en kostnadsfri värdering!

Tema

Höstens vapenauktion

Katalognr
803
Antal besök: 774