867. SABLAR ETT PAR, TURKISKA.

SABLAR ETT PAR, TURKISKA.
867. 2980119. SABLAR ETT PAR, TURKISKA.

Klingornas längd ca 75,5cm, parrerskydd av mässing, läderkavel med mässingstråd, ena klingan med etsat gravyr. Plåtbaljor med dubbla koppelringar av mässing.

Ena klingans spets bruten, slitage, bucklor på baljorna.

Tema

Höstens vapenauktion

Gör en kostnadsfri värdering!

Tema

Höstens vapenauktion

Katalognr
867
Antal besök: 927