VAS, keramik, Art Deco, signerad "E. Ståhl". 1930-tal.

297659. VAS, keramik, Art Deco, signerad "E. Ståhl". 1930-tal.

Skulptur i form av sjöjungfru.
Bredd ca 18, höjd 16,5 cm.

Bruksslitage, smärre glasyrsläpp vid mynningen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bredd ca 18, höjd 16,5 cm.

Antal besök: 1 536