BÖCKER, 14 band, Djurens Värld samt 3 band, Djur och Jakt, Jorden runt. 1900-talets mitt.
297308. BÖCKER, 14 band, Djurens Värld samt 3 band, Djur och Jakt, Jorden runt. 1900-talets mitt.
Djurens värld, band 1-14. En populärvetenskaplig framställning av djurens liv. Förlagshuset Norden, Malmö. Djur och jakt, jorden runt, band 1-3, en antologi om modern jakt. Bokförlaget Gothia.
Bruks och åldersrelaterat slitage. Fläckar. Märken.