TRÄDOSA MED LOCK, Jugend, med mera, 17-1900-tal.

296406. TRÄDOSA MED LOCK, Jugend, med mera, 17-1900-tal.

Trädosa med lock, Jugend, höjd ca 11 cm, trä, signerad samt daterad KS(?)L 1914.
Okänt föremål, möjligen slaggprodukt, höjd 15,5 cm.
Papplåda, 1800-talets andra hälft, längd 15, bredd 8 cm, motiv av 1800-tals fabrikskvarter, märkt Manufactured in Germany.
Nötknäckare?, horn, 17/1800-tal, totallängd ihopskruvad 7 cm.

Bruksslitage, nötknäckare med skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 005