295003. GLASSERVISDELAR, 17 st, "Ultima Thule", Tapio Wirkkala samt "Kekkerit" Timo Sarpaneva, Iittala, Finland. 1900-talets mitt.
6 st ölglas, höjd 12,5 cm.
2 st whiskyglas, höjd 7 cm.
5 st snapsglas, höjd 5,7 cm.
4 st vinglas, "Kekkerit", höjd 11 cm.
Bruksslitage.