GUNNEL NYMAN. Vas, glas, Nuutajärvi Notsjö, Finland, 1900-tal.

294978. GUNNEL NYMAN. Vas, glas, Nuutajärvi Notsjö, Finland, 1900-tal.

Rosa underfång. Dekor av inneslutna luftbubblor. Ej signerad.
Höjd 24,5 cm.

Smärre bruksslitage, repor under botten.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 24,5 cm.

Antal besök: 7 114