KNIV, horn och läder, 1900-tal.

294682. KNIV, horn och läder, 1900-tal.

Skaft i horn, slida i läder. Topp i mässing, märkt "Einar". Blad märkt KI Mora Sweden, längd 12,5 cm. Totallängd 27 cm.

Lätt bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Lätt bruksslitage.

Antal besök: 1 415