2940369. EN VINTAGE BLOMPLOCKARE.
tidigt 1900-tal, av Adrien Brevets Dubois, med en lång bambuaxel med fingerdrag i handtaget som gör att saxen kan klippa, tillverkarens stämpel att hantera, 134cm lång.
bambu med delad i sida, andra skav, repor, märken och slitage som står i proportion till ålder och användning. inte garanterat komplett. Funktionell i skrivande stund, men funktionalitet garanteras inte.