KAMEROR, 4 st, bl.a. Richo Singlex. 1900-talets mitt.
293438. KAMEROR, 4 st, bl.a. Richo Singlex. 1900-talets mitt.
Småbildskamera "Richo Singlex" med hårdfodral. Småbildskamera "Tenax" med "Carl Zeiss Tessar 2,8/50" och hårdfodral. Kamera, "Zeiss Ikon Erabox". Småbildskamera "Yashica Minister" med hårdfordal. Diverse tillbehör, blixt med batteripack, självutlösare mm.
Bruks och åldersrelaterat slitage. Ej funktionstestade kameror.