TAKLAMPA, Werner Schou för Coronell Electro A/S, Danmark, 1960-tal.

289937. TAKLAMPA, Werner Schou för Coronell Electro A/S, Danmark, 1960-tal.

Lameller i koppar och svartlackerad plåt samt pärlemorskiftande glasstenar. Diameter 35 cm, höjd med kedja ca 140 cm.

Bruksslitage, ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 3 846