Randig dekor i olika färger. 6 st saftglas, höjd 13,8 cm. 6 st vattenglas, höjd 9 cm. 1 st kanna, höjd 27 cm.
Bruksslitage, ett mindre nagg på vattenglaskanten, kannan med slitage.