SAMLARFÖREMÅL, 7 delar, bland annat Baltiska Utställningen i Malmö 1914.

289492. SAMLARFÖREMÅL, 7 delar, bland annat Baltiska Utställningen i Malmö 1914.

2 små vaser, porslin, Gustavsberg, Baltiska Utställningen, höjd 11,5 cm.
Vas, glas, Utställningen 1909, höjd 12,5 cm.
Vas, porslin, Göteborg, Baltiska Utställningen, höjd 9 cm.
Vas, metall, Baltiska Utställningen, 7 cm.
Fodral i form av flaska, Baltiska Utställningen, höjd 14 cm.
Fodral till tändsticksask, metall, Premiärgåva från invigningen av Malmö Stadsteater 1944.

Hårt bruksslitage.
Nagg.
Vas Göteborg med flera sprickor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Hårt bruksslitage.
Nagg.

Limhamns Auktionsbyrå OLD
Antal besök: 2 286