SAMLARFÖREMÅL, 7 delar, bland annat Baltiska Utställningen i Malmö 1914.
289492. SAMLARFÖREMÅL, 7 delar, bland annat Baltiska Utställningen i Malmö 1914.
2 små vaser, porslin, Gustavsberg, Baltiska Utställningen, höjd 11,5 cm.
Vas, glas, Utställningen 1909, höjd 12,5 cm.
Vas, porslin, Göteborg, Baltiska Utställningen, höjd 9 cm.
Vas, metall, Baltiska Utställningen, 7 cm.
Fodral i form av flaska, Baltiska Utställningen, höjd 14 cm.
Fodral till tändsticksask, metall, Premiärgåva från invigningen av Malmö Stadsteater 1944.
Hårt bruksslitage.
Nagg.
Vas Göteborg med flera sprickor.
Hårt bruksslitage.
Nagg.