TAZZOR samt VINSKÅL, 4 delar, porslin, Kina, 1800-tal.

289194. TAZZOR samt VINSKÅL, 4 delar, porslin, Kina, 1800-tal.

Handmålad dekor.
Diameter 9,5 - 6,5 cm, höjd 2,9 - 4,5 cm.

Bruks- och åldersrelaterat slitage. Större jazza med kantnagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Handmålad dekor.

Antal besök: 722