PHILIP ARCTANDER. Fåtölj "Muslingestolen/Clam chair". 1940/50-tal.

288658. PHILIP ARCTANDER. Fåtölj "Muslingestolen/Clam chair". 1940/50-tal.

Stomme i lackerat trä med stoppad och klädd sits och rygg i ljusröd textil. Formgiven 1944.

Bruksslitage. Märken. Repor. Möjligen senare klädsel.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 3 602