286920. BOKKSKÅP, med glasdörrar, 1900-talets senare del.
Bokskåp med 5 st hyllplan betsad ek,ekfanér
Höjd 236 cm
Bredd 96 cm
Djup 36 cm.
Slitage, stötmärke, saknas någon distanshållare till hyllorna.
Skav vid distanshållare.
Hyllorna något böjda.
Nyckel/nycklar finns.