DOSA, silver, England. 1800/1900-tal. Vikt 79 gram.

283681. DOSA, silver, England. 1800/1900-tal. Vikt 79 gram.

Rik ciselerad dekor i form av skulptural scen och bladrankor. Förgylld insida. Stämplad.
Längd 8,5 cm, bredd 6 cm, höjd 1,7 cm.

Bruksslitage, repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage, repor.

Antal besök: 767