282990. KAPPA, dam, Betty Barclay, 1900-talets andra hälft. Strl 38.
Tunnare vår/höstkappai ullblandning. Figursydd modell med dubbelknäppning.
Bystmått, ca 92 cm.
Midjemått, ca 80 cm.
Rygglängd 110 cm.
Bruksslitage, bortklippta tvättrådslappar invändigt.