2827305. STOLAR, 4 st, "Della", IKEA. 1960-tal.
Stomme av teak och bok. Fast textilklädd sits med skumgummifyllning.
Rygghöjd 84, sitthöjd 43 cm.
Bruksslitage, lagning på en inmatning av tvärslag, smärra limrester. Lagning av tidigare spricka i bakben på en stol.