282683. COLLIER samt ÖRHÄNGEN, silver, bl.a. Hugo Grün & Co Oy, Helsingfors, Finland. 1900-talets första hälft. Vikt 20 gram.
Collier, x-länk, 925 sterling silver, längd ca 43 cm, bredd 0,6 cm.
1 par örhängen, Hugo Grün & Co Oy, länd, 2,5 cm.
Smärre bruksslitage.