GOLVLAMPA, majolika, sannolikt Rörstrand. 18/1900-tal.

280324. GOLVLAMPA, majolika, sannolikt Rörstrand. 18/1900-tal.

Fäste och detaljer av mässing. Floral dekor. Elektrifierad. Höjd till lampfäste ca 120 cm.

Bruksslitage, krackelyr, sprickor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 747