764. VÄRJA, svensk. ca 1680.

VÄRJA, svensk. ca 1680.
764. 2763875. VÄRJA, svensk. ca 1680.

Klingans längd ca 80 cm, trådlindat fäste.

Hack i klingan, bruten spets, skador och slitage.

Tema

Vårens vapenauktion 2023

Gör en kostnadsfri värdering!

Tema

Vårens vapenauktion 2023

Katalognr
764
Antal besök: 1 572