TESIL, 830, silver, Gustaviansk stil, sannolikt Frankrike. Stämplad. Vikt 152 gram.

275925. TESIL, 830, silver, Gustaviansk stil, sannolikt Frankrike. Stämplad. Vikt 152 gram.

Rikt graverad och ciselerad dekor med rosor och festonger. Medaljong med porträtt av Julius Caesar på handtaget. Svag förgyllning invändigt.
Längd 15,5, höjd 5,4 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 15,5, höjd 5,4 cm.

Bruksslitage.

Antal besök: 1 192