BESTICKSERVIS, 53 delar, 830 silver, modell "Gammal Fransk", MEMA, Lidköping. 1900-tal. Totalvikt 1875 gram.

274860. BESTICKSERVIS, 53 delar, 830 silver, modell "Gammal Fransk", MEMA, Lidköping. 1900-tal. Totalvikt 1875 gram.

12 st gafflar, längd 18,2 cm.
12 st knivar, längd 21 cm (rostfria blad).
12 st skedar, längd 18 cm.
12 sr kaffeskedar, längd 11,7 cm.
3 st raguskedar, längd 21,2 cm.
2 st smörknivar, längd 16,4 cm (rostfria blad).

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

12 st gafflar, längd 18,2 cm.
12 st skedar, längd 18 cm.

Bruksslitage.

Antal besök: 1 034