PIEDEDSTALER/KOLONNER, ett par, Gustaviansk stil. 1900-tal.
272544. PIEDEDSTALER/KOLONNER, ett par, Gustaviansk stil. 1900-tal.
Pedestaler bemålat trä i form av doriska kolonner. Höjd 121 cm.
Nyansskillnader på färgen. En av den övre plattformen har sprickor och är lös. Bottensargen på en av kolonnerna har en bit ursågad. Färgbortfall. Märken. Repor.