MODELLBÅT, "Powered Motor Boat", Union Craft, Japan. 1900-talets mitt.

271456. MODELLBÅT, "Powered Motor Boat", Union Craft, Japan. 1900-talets mitt.

Trädäck samt plast skrov, detaljer i plast och textil. Batteridriven. Evinrude utombordare hängs på aktern. Originalkartong medföljer.
Längd ca 30 cm.

Bruksslitage, lanternan fram lös med tillhörande spik.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd ca 30 cm.

Antal besök: 4 988