271456. MODELLBÅT, "Powered Motor Boat", Union Craft, Japan. 1900-talets mitt.
Trädäck samt plast skrov, detaljer i plast och textil. Batteridriven. Evinrude utombordare hängs på aktern. Originalkartong medföljer.
Längd ca 30 cm.
Bruksslitage, lanternan fram lös med tillhörande spik.