ELLEN TROTZIG. PORTRÄTT, "SITTANDE FLICKA", OLJA PÅ DUK.

2703365. ELLEN TROTZIG. PORTRÄTT, "SITTANDE FLICKA", OLJA PÅ DUK.

Ej signerad, daterad 1910, a tergo intygad av Ernst Fischer, Malmö Museum. 75 x 65 cm.

Duk med smärre fläckar. Ram med bruksslitage.

Ellen Trotzig (1878–1949)

Gör en kostnadsfri värdering!

Ellen Trotzig (1878–1949)

Antal besök: 2 949