PART PORSLIN, 10 delar, bl.a "Pompadour" Rosenthal och Friederike KPM.

269118. PART PORSLIN, 10 delar, bl.a "Pompadour" Rosenthal och Friederike KPM.

4 små askfat med förgylld dekor. Stämplade Friederike KPM, AD 1831, Made in Poland. Diameter 8,5 cm.
2 st hållare för tandpetare med förgylld dekor. Stämplade Friederike KPM, AD 1831, Made in Poland. Höjd 6 cm.
2 ljusstakar med blomstermönster märkta Friederike KPM respektive Royal Ivory KPM, Made in Poland. Höjd 7 cm.
1 skål med rosenmönster och förgylld dekor. Stämplad Bavaria Schumann Arzberg. Diameter 12,5 cm.
1 fat "Pompadour" av Rosenthal. Diameter 33 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 2 944