EINAR VON STROKIRCH. Efter. 3 st, litografiska tryck, Svea Lifgarde, signerade i trycket, 1900-talets första hälft.
267202. EINAR VON STROKIRCH. Efter. 3 st, litografiska tryck, Svea Lifgarde, signerade i trycket, 1900-talets första hälft.
Bildyta 30x20 cm.
Svea Lifgarde 1833 (1837-1845 Spel, manskap och officerare i stor parad.
Svae Lifgarde 1878-1887 Officerare i daglig dräkt, soldat i stor parad, soldater i exercisdräkt.
Svea Lifgarde 1792-1802 Gardist.
Bildyta 30x20 cm.