BORDSLAMPA, glas och krom, Art Deco, sannolikt Pukebergs glasbruk. 1930-tal.

266350. BORDSLAMPA, glas och krom, Art Deco, sannolikt Pukebergs glasbruk. 1930-tal.

Matt, svart glasmassa.
Höjd 40,5 cm, inklusive skärmhållare, diameter 19,5 cm.

Bruksslitage, repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Matt, svart glasmassa.

Bruksslitage, repor.

Antal besök: 1 318