SKÅLAR, 4 st, fältspat, "Blå Eld", Hertha Bengtson, Rörstrand. 1950-tal.

265945. SKÅLAR, 4 st, fältspat, "Blå Eld", Hertha Bengtson, Rörstrand. 1950-tal.

Vit glasyr.
Diameter 18,3 cm.

Bruksslitage, repor. 1 st skål med mikronagg på kanten.

Gör en kostnadsfri värdering!

Vit glasyr.
Diameter 18,3 cm.

Antal besök: 536