AXEL EINAR HJORTH. "Roma" AB Svenska Möbelfabrikerna, Bodafors, 1920-tal.

2652056. AXEL EINAR HJORTH. "Roma" AB Svenska Möbelfabrikerna, Bodafors, 1920-tal.

Betsad björk. Tre dörrar med reliefdekor. Kopplade ben. Längd 168, djup 50, höjd 85 cm.

Åldersrelaterat slitage. Märken och repor. Fläckar. Mindre kantskada på skivans kant mot bakstycket.

Nyckel/nycklar finns.

Axel Einar Hjorth (1888–1959)

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyckel/nycklar finns.

Axel Einar Hjorth (1888–1959)

Antal besök: 1 612