2646664. VÄGGUR, Lenzkirch, renässansstil, 1900-talets tidigare hälft.
Fodral i ek med beslag i gulmetall. Höjd ca 107, bredd ca 55 cm. Inklusive pendel och nyckel.
Märken, slitage, mindre skador och lagningar. Urverk ej genomgånget. Ingen funktionsgaranti lämnas.
Nyckel/nycklar finns.