TEATERPROGRAM, ca 140 st. bl.a. Greta Gustafssons elevdebut i "Äfventyret" 1923 och senare som Greta Garbo i "Den Osynlige" 1924, program från bl.a. De kungliga teatrarnas program, Intiman, Folkteatern och Kar de mumma-revyn. 1907-1960-tal.

2644948. TEATERPROGRAM, ca 140 st. bl.a. Greta Gustafssons elevdebut i "Äfventyret" 1923 och senare som Greta Garbo i "Den Osynlige" 1924, program från bl.a. De kungliga teatrarnas program, Intiman, Folkteatern och Kar de mumma-revyn. 1907-1960-tal.

140 teaterprogram från flertalet svenska teatrar se faksimil med sammanställning av alla program. Filmisar, ca 30 st. ur Marabou Filmserie, bl.a. Greta Grabo, Joan Blondell och Mary Pickford medföljer.

Bruksslitage. Visst slitage på de äldre programmen så eventuellt kan det saknas sidor i några blad. Ej genomgånget.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 362