J.R.R TOLKIEN, HOMPEN eller En resa Dit och Tillbaksigen ("The Hobbit, or A journey there and back again"), Almqvist & Wiksells, Uppsala 1947, 195 x 135 mm.

2641587. J.R.R TOLKIEN, HOMPEN eller En resa Dit och Tillbaksigen ("The Hobbit, or A journey there and back again"), Almqvist & Wiksells, Uppsala 1947, 195 x 135 mm.

Kooperativa Förbundets Bokförlag Stockholm
269 sidor
Översatt av Tore Zetterholm efter det engelska originalet The Hobbit, illustrationer av Torbjörn Zetterholm.

Slitage, gulnad, släppt / skador på rygg, karta skadad, skrift av tidigare ägare på insida.

Gör en kostnadsfri värdering!

269 sidor

Antal besök: 1 187